Беломоїна виграла змагання в Австрії: на чому їздить та де тренується українська велогонщиця

В австрійському Обертрауні закінчилися змагання Гран-Прі з маунтенбайку, на якому скарбничка збірної України поповнилася медаллю найвищого гатунку.

Українська велогонщиця Яна Беломоїна на дистанції 25 кілометрів показала найкращий час. Вона подолала п'ять кіл траси за 1.33.03 години і випередила найближчу конкурентку більше, ніж на дві хвилини. Друге місце посіла учасниця Олімпійських ігор-2012, срібна призерка чемпіонату світу-2014 Барбара Бенко з Угорщини. Третьою стала учасниця Олімпійських ігор-2016 Даніелла Кампузано, яка представляла національну збірну Мексики.

—  Це дуже важлива перемога, —  сказав Експрес-онлайн Олег Ярошенко, гендиректор Федерації велоспорту України, —  Все-таки трасу в австрійських Альпах вважають однією із найскладніших у сучасному маунтенбайку. До того ж, у світі зараз дуже велика конкуренція. По суті, на найвищі місця претендує сотня елітних велосипедисток. Дуже добре, що в цій когорті Яна Беломоїна завоювала золоту медаль. Вона підтвердила свою готовність боротися за найвищі місця найпрестижніших перегонів.

—  Які тепер наступні вершини Яни Беломоїної?

—  Попереду в Яни рейтингові змагання, які впливатимуть на її шанси завоювати олімпійську ліцензію. Також на неї чекають виступи на чемпіонаті світу та Європи. Графік дуже складний і насичений.

—  Лідерка збірної України здебільшого тренується за кордоном. Чому?

—  Так, Яна Беломоїна тренується у Словенії. Там є високі гори, чудова база і сучасна траса. Держава цілком забезпечує її перебування за кордоном. В Україні, на жаль, таких умов немає. У наших Карпатах можна знайти місце для проживання, а от із трасою - великі проблеми. Тому Беломоїна майже постійно у Словенії.

—  Як щодо інвентаря? Він впливає на результат у маунтенбайку?

—  Звісно, без хорошого велосипеда успіху не досягнеш. Інвентар постійно треба оновлювати, адже щороку з'являються нові двоколісні із сучасними технічними характеристиками. Наприклад, перед останньої Олімпіадою держава придбала Беломоїній велосипед за 200 тисяч гривень. І вже тепер ми розуміємо, що на наступні Олімпійські ігри він буде застарілим. Тому мусимо купити новий сучасніший інвентар, який не поступатиметься велосипедам конкуренток.