Нещеплених дітей до школи не пускати: юрист прокоментував офіційний лист МОЗ та МОН

Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки скерували головам обласних державних адміністрацій офіційного листа з проханням вжити заходів щодо проведення вакцинації дітей. У ньому нагадали про вимоги ВООЗ про недопущення невакцинованих дітей у заклади освіти.
 
У також МОЗ вказали: згідно зі статтею 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем профілактичних щеплень, або ж у діти, в яких є медичні протипоказання до вакцинації.
 
Отже, нещеплених учнів до школи не мали б пускати. Чи правомірно позбавляти дитину права на отримання освіти, якщо вона не отримала щеплень за календарем?
 
"Через статтю 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" проблеми виникають регулярно. Дитина, проходячи медичну комісію, отримує довідку, що здорова, але відвідувати навчання не може – через відсутність щеплень. Або ж лікар просто не підписує довідку, – говорить Експрес-онлайн В'ячеслав Костилєв, юрист, президент ГО "Ліга захисту громадянських прав". – Але ця радянського формату стаття порушує Конституцію України, в якій йдеться про те, що кожен має право на здобуття освіти.
 
Окрім того, ані держава, ані міністри не мають права нав'язувати небезпечні  для людини методи лікування чи профілактики. Тоді як в інструкції до кожної вакцини йдеться про можливі важкі наслідки для здоров'я і життя людини – зокрема, про інвалідизацію чи смерть.
 
Вирішувати, допускати нещеплену дитину чи ні, має право керівник дитячого закладу. Є чимало випадків відмов. Але в такому разі слід подавати до суду. Такі справи батьки вже вигравали не раз, заклад змушений був прийняти їхніх дітей на навчання".
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Лариса ПЕЦУХ

ГОЛОВНІ НОВИНИ

18.01.2019
:
17.01.2019
показати більше