Українець щодня долає на велосипеді 160 кілометрів

Це допомогло йому стати чемпіоном Європи, пише газета "Експрес".

У шотландському Глазго триває чемпіонат Європи з велоспорту на треку. Українцю Романові Гладишу не було рівних в індивідуальній гонці на дистанції 15 кілометрів (це 60 кіл по 250 метрів).

"Уже після двадцятого кола стало зрозумілим, що Гладиш здобуде щонайменше срібну медаль,  розповідає Андрій Каргут, тренер переможця. — Після першої третини гонки Роман та його французький суперник Адреєн Гарель набагато відірвалися від інших учасників, а на фініші сильнішим виявився саме наш велосипедист.

До речі, на торішньому чемпіонаті Європи, у Берліні, Роман виборов бронзову медаль".

У чому запорука успіху велосипедиста?

Романові 23 роки. Та за його спиною вже чимало відповідальних стартів. Гладиш почав займатися велоспортом у 13 років, а вже у 17 перемагав на юніорських міжнародних змаганнях, потім були тріуфми на перегонах дорослих...

Цей хлопець —  справжній трудоголік. Він тренується двічі на день: чотири години зранку і дві —  ввечері. За цей час долає на велосипеді до 160 кілометрів! Це  виснажлива праця. До слова, українець не має таких умов для тренувань, як його конкуренти з інших країн.

Чого саме не вистачає?

У нас проблеми з фінансуванням. Скажімо, не можемо  дозволити собі оплатити послуги масажиста та психолога. Заміняє цих фахівців тренер.

Програємо суперникам і в інвентарі. Хороший велосипед нині вартує близько десяти тисяч євро. На таких їздять спортсмени з Італії, Франції, Бельгії та інших європейських країн. Ми ж використовуємо скромніший інвентар. Його надає спонсор.

Але навіть за таких умов Роман Гладиш став найсильнішим у Європі. Він нівелював усі недоліки важкою працею та відданістю велоспорту. Роман  фанат своєї справи.