Українка, яка двічі поспіль виграла чемпіонат Європи, перемогла на ще одних змаганнях

Дворазова чемпіонка Європи українська легкоатлетка Наталія Прищепа після тріумфу в Берліні отримала “золото” на змаганнях Memorial Wiesława Maniaka в Щецині (Польща). Дівчина посіла перше місце в бігу на 800 метрів, пише газета "Експрес".

У 2016-му в Амстердамі вона вразила забігом на 800 метрів і вперше стала чемпіонкою Європи. А в Берліні-2018 захистила свій титул.  Спортсменка пробігла дистанцію за 2 хвилини 00.38 секунди. Цікаво, що впродовж усього забігу Наталія йшла в кінці пелетону і вже на фінішному відтинку пришвидшила темп та випередила всіх конкурентів.

—  Цього разу мені було важче, — каже "Експресу" Наталія Прищепа. — У 2016-му я просто виконала норматив і поїхала на чемпіонат Європи. Так, посіла перше місце. А тепер їхала сюди у статусі чемпіонки і розуміла, що можу цей титул втратити. Було важко психологічно. Тож я просто бігла свої 800 метрів. А вже що вийшло, те вийшло.

Якими були перші відчуття після фінішу?

Я дотепер не вірю, що це сталося, що я прибігла першою.

На дистанції ви потрапили у так звану коробочку...

Так, суперниці мене трішки затиснули, але я викрутилась. Не вперше потрапляю в такі ситуації під час забігу. Не можу сказати, що суперниці роблять це навмисно. Просто виникають  такі моменти. Важливо правильно з них вийти, що я і зробила. Я бачила, хто мене затискає, бачила, де інші суперниці, все проаналізувала і спритно вискочила з пастки.

800 метрів — найскладніша дистанція у легкій атлетиці?

Так! Дистанція швидкісна і водночас тривала. Ти напружена щосекунду, маєш контролювати суперниць, вловлювати найменші зміни на дистанції і видавати із себе все, на що спроможна.  Ці дві хвилини виснажують.

Світовими лідерами у легкій атлетиці є кенійці та ефіопи. А в Європі?

—  Я вдруге поспіль виграю європейський чемпіонат, отож найкращі на континенті ми, українки. (Усміхається). Насправді ж щось спрогнозувати у легкій атлетиці неможливо. У фінальному забігу чемпіонату Європи стартують вісім найкращих бігунів континенту. Тут немає фаворитів і  аутсайдерів. Усі рівні, і всі претендують на перемогу. Хто ним стане,  вирішують випадок, частки секунди, майстерність.

Після тріумфу на європейській першості можете відпочити...

Ні, сезон для мене лише розпочався. Я прилетіла до Києва лише на три години і знову вирушаю на змагання. Цього разу — комерційні. Відпочинку нема і не передбачається. Хоча після таких забігів спортсменові потрібні реабілітація і комплекс відновлювальних процедур.