Кожної п’ятниці кулінарки приїжджають на базар у Ямполі з домашньою випічкою.
“За фахом я вчителька. До великої війни разом з іншими активістами активно розвивала туризм у нашому селі Оксанівка, яке хоч і невелике, але дуже мальовниче і лежить на березі Дністра. Після вторгнення росіян пріоритети змінились. Моя дочка із зятем — прикордонники, воювали син й онук. Останній, на жаль, влітку минулого року поліг на передовій. Тому хотілося чимось допомогти його побратимам, — розповідає волонтерка Галина Качинська. — Навесні 2022 року ми брали участь у ярмарках старостинських округів, аби придбати все потрібне для воїнів-земляків. Потім вирішили ще й готувати домашню випічку і продавати її в центрі Ямполя. Першого разу печиво, горішки, “персики” зі згущеним молоком досить швидко розпродали. Відтак п’ятничні солодкі ярмарки вже стали традицією.”
Крім Галини Качинської, до команди волонтерок входять три мешканки Оксанівки. Кожної середи й четверга вони збираються у місцевому центрі культури та дозвілля. Там і готують продукцію на продаж. А в п’ятницю від восьмої ранку до обіду продають її на ринку.
Яйця, масло, згущене молоко волонтерки купують на свої гроші чи за донати. Цукор і борошно дають Ямпільська міська рада і меценат. Асортимент випічки завжди різний. Це рулети, торти, “пальчики” з вишнею, рогалики, трубочки з різними начинками, вафельний торт...
“Покупцям особливо до вподоби наш десерт бабка нягре. До слова, це давня випічка, поширена в тій частині Вінниччини, яка межує з Молдовою. Головна її особливість — темний колір, хоч шоколаду там зовсім нема. Річ у тому, що під час довгого випікання тісто карамелізується і стає темно-коричневим, — додає співрозмовниця. — Приємно, що вранці нас уже чекають покупці, щоб придбати улюблену випічку й допомогти армії. От за два останні ярмарки ми вторгували 11 тисяч гривень і передали їх родині земляка Дмитра Скакуна, яка збирала гроші, щоб придбати для нього детектор дронів “Чуйка”. Вартість приладу — 30 тисяч гривень. Звісно, працювати у такому темпі непросто, особливо пенсіонерам, але не маємо права здаватись. Адже знаємо: що більше напечемо, то більше вторгуємо і допоможемо бійцям”.