Лідер гурту “Антитіла” веде дуже активне життя. Гастролі (останній тур тривав майже два місяці), зйомки, студія... А чи залишається у Тараса Тополі час на відвідини спортзалу?
— Намагаюся тричі на тиждень там бувати, але, на жаль, не завжди вдається, — каже 38-річний співак. — А відвідувати спортивний зал я почав одразу після того, як мене, Сергія Вусика й Дмитра Жолудя вивели з передової у 2022 році. (Вони служили у лавах ЗСУ парамедиками. — Авт.). Тоді почалися проблеми з колінами, хребтом і я відчув, що мені треба підтримувати фізичну форму й давати регулярні навантаження на скелет та м’язи. Зрештою, я ж не стаю молодшим — роки лише додаються. (Усміхається).
— Раз на рік ви проходите чекап організму?
— Так. Уперше це було минулого року, а нещодавно пройшов черговий чекап в одній зі столичних клінік. Все о’кей. Я аж здивувався. (Сміється). За винятком тих речей, які не є такими прям серйозними й “підтягуються” вітамінами, вправами та зміною режиму харчування.
— До речі, воно у вас триразове — сніданок, обід, вечеря?
— Харчування — залежно від обставин. Скажімо, сніданок іноді повноцінний, іноді — кава з чимось енергетичним, солодким, глюкозовмісним, а вже потім, трошки згодом, повноцінний. Щоправда, це може бути і об одинадцятій, і в дванадцятій годині й плавно переходити в обід... У будь-якому разі я намагаюся контролювати вуглеводи та давати організму достатню кількість білка.
— А в яких продуктах себе обмежуєте?
— Я майже не вживаю цукру. Звісно, у моєму раціоні є цукровмісні продукти, але в чистій формі — ні. Причому вже роками. Всі напої — чай або ту ж каву — я завжди п’ю без цукру. До слова, останньої вживаю дуже багато.
— Скажіть, домашня аптечка у вас велика?
— Тепер, після розлучення, у тій квартирі, де я проживаю, вона мінімальна-мінімальна. Здебільшого для того, щоб надати якусь допомогу: збити температуру чи розкласти носик дітям, коли вони приїжджають до мене на ночівлю, що буває досить часто... А там, де живуть діти, це навіть не аптечка, а окремий холодильник для ліків. (Сміється).
— Що, на ваш погляд, треба, аби дожити, якщо не до ста років, то принаймні до глибокої старості?
— Найперше — намагатися навіть у час війни шукати моменти щастя. Якщо ти перебуваєш у гармонії, якщо твої почуття та емоції, незважаючи ні на що, збалансовані, це — важливе підгрунтя для хорошого здоров’я. А далі — звісно, регулярні фізичні навантаження і харчування. Не скажу, що правильне — за книжками, які пишуть медики, але принаймні таке, щоб ви почувалися комфортно. Бо те, що ми споживаємо, п’ємо, дійсно має значення для нашого здоров’я. Ну й займатися улюбленою справою, яка приносить задоволення. Це так само важливо для психоемоційного стану, а він безпосередньо впливає на фізичний.