У селі Шибена родинам з дітьми, які постраждали від війни, пропонують безплатне житло. Таким чином місцеві намагаються зберегти ліцей, який опинився під загрозою закриття через недостатню кількість учнів.
“У нашому селі мешкають приблизно 500 людей. До центру громади — Теофіполя — трішки далеченько, треба їхати автобусом 18 кілометрів. У Шибені працює ліцей. Та в березні нам повідомили, що його можуть закрити, бо бракує учнів. Тоді було 34 школярі, а мінімально потрібно 45, — розповідає староста села Алла Щур. — Ми порадились з батьками, адміністрацією закладу, мешканцями громади та вирішили боротись за те, щоб зберегти ліцей. Розмістили в мережі оголошення про безоплатне житло для ВПО з дітьми. Тим паче, що в селі пустували хати й власники були не проти поселити туди тих, кому потрібен дах над головою. Потрібно сплачувати лише за комунальні послуги. В оголошенні ми вказали, що в будинках є всі комунікації — газопостачання, електропостачання, водопостачання, можливість підключення до інтернету. Та й приміщення нашого ліцею оснащене всім необхідним для освітнього процесу, є надійне укриття, молодших школяриків безплатно годують. Функціонує у селі й дитячий садок. Крім того, працюють чотири продуктові магазини та один господарський, бенкетний зал, відділення пошти, амбулаторія, аптека, ЦНАП, клуб, сільська бібліотека, є церква”.
За словами старости села, за понад два місяці вона отримала десятки дзвінків від охочих оселитись у Шибені. “Телефонували люди з Донеччини, Херсонщини, Дніпропетровської та Запорізької областей. У багатьох вже зовсім нема житла, все знищили росіяни. Та на переїзд погодилися лише шість сімей ВПО з дітьми. Хати їм дали безплатно, один дім власниця взагалі подарувала. Забезпечили ми переселенців усім необхідним, багато допомогли благодійники з-за кордону. Наприклад, українська діаспора з Норвегії надала холодильники, газові плити, меблі, — зауважує Алла Щур. — Зрештою нам повідомили, що ліцей у селі не ліквідують, а перепрофілюють під “дев’ятирічку”. На цей час у ньому навчається вже 51 школяр. Сподіваємося, що діток у Шибені і надалі більшатиме. От телефонувала родина з Донеччини з трьома дітьми, яка нині тимчасово проживає у соціальному центрі в Мукачеві. Голова сім’ї боронить країну від окупантів. То маємо знайти й для них хатину”.